Kamerové systémy
kamerove systemy

Kamerové systémy (priemyselná televízia PTV) sa stále viac stávajú nevyhnutnou súčasťou vybavenia supermarketov, obchodných domov, hotelov, mestských centier, verejných inštitúcii, úradov, letísk, priemyselných podnikov, zábavných centier, športových zariadení a všade tam, kde je potrebné zabezpečiť efektívne stráženie, monitorovanie a hlavne vyhodnocovanie udalostí buď v reálnom čase alebo z archivácie. K zabezpečeniu pokrytia širokého spektra požiadaviek užívateľov týchto systémov dodávame kompletný sortiment produktov potrebných k realizácii optimálneho riešenia od renomovaných dodávateľov - Philips, Topica, AV Tech, Aritech. Kamerové systémy možno spojiť s poplachovými alebo prístupovými systémami, čím zabezpečíme zvýšenie ochrany objektu, zefektívnime pracovný výkon zamestnancov, minimalizujeme vo výrobe straty kazovými výrobkami, službami a pod. Videosignál a zvukový výstup z jednotlivých kamier je možné ďalej spracovať rôznymi technológiami. Analógové systémy - sa ešte stále používajú k vôli ich priaznivej cene oproti digitálnym systémom. Najväčším problémom zostáva vyhľadanie potrebných záznamov na páske. Tu je potrebné prezrieť dlhé pasáže záznamov, pokiaľ nájdeme potrebnú predmetnú udalosť. Analógový záznam už nieje možné ďalej kvalitne spracovávať (upraviť jas, kontrast, zväčšovať). Digitálne systémy - obsluha digitálnych systémov je oveľa jednoduchšia, vychádza z ovládania softvéru v prostredí Windows, čím ponúka veľmi príjemnú a hlavne rýchlu správu kamerového systému. Špeciálne vyhľadávacie filtre umožňujú vyhľadať požadované videosekvencie za veľmi krátky čas. Vďaka rýchlemu rozvoju počítačovej techniky sa neustále zväčšuje kapacita harddiskov a tým sa predlžuje doba záznamu ( archivácie ). Zaznamenané udalosti je potom možné tiež archivovať na vybrané digitálne médium, najčastejšie CD.

Hlavné výhody digitálneho záznamu videosignálu:
 • záznam v kvalite vyššej ako S-VHS
 • bezúdržbová prevádzka a tým nižšie náklady
 • nepretržitý záznam
 • okamžitý prístup ku ktorejkoľvek časti záznamu
 • ľahká obsluha
 • konštantná kvalita obrazu
Prostriedky využívané v kamerových systémoch:
 • Kamery - ponúkame sortiment, ktorý zahrňuje ekonomické kompaktné kamery v estetickom kryte s integrovaným objektívom a štandartné kamery pre široké použitie. Pre náročné aplikácie máme k dispozícii kamery s vysokým rozlíšením a citlivosťou, programovateľné kamery s diaľkovým ovládaním, AutoDome a EnviroDome kamery. Celkom unikátne sú však plne elektronické kamery e-Dome.
 • Objektívy - široký sortiment objektívov s manuálnou alebo automatickou clonou, s pevnou aj premenlivou ohniskovou dĺžkou, motor zoom objektívy uspokoja všetky požiadavky zákazníka.
 • Monitory - čiernobiele a farebné, verzie rôznych uhlopriečok a rozlíšení.
 • Videorekordéry - kompletná rada Time Lapse videorekordérov s možnosťou zaznamenať až 960 hodín vo formáte VHS alebo S-VHS, so štandartnou alebo vysokou hustotou záznamu.
 • Prepínače, kvadrátory a multiplexery - podľa počtu pripojených kamier a požadovaného spôsobu zobrazenia môžeme ponúknuť široký sortiment sekvenčných prepínačov, video kvadrátorov, a duplexných či triplexných multiplexerov.
 • Digitálny záznam - digitálizačná karta integrovaná do počítača pre operačné systémy Windows a zlučovacie zariadenie viacerých kamier ponúkajú digitálny záznam s detektorom pohybu, digitálny videoprehrávač, diaľkové monitorovanie v jednom s ukladaním videozáznamu na harddisk počítača.
 • Polohovacie jednotky - tam, kde nestačí statický obraz z pevnej kamery, ponúkame celú radu polohovacích jednotiek, ktoré umožňujú natočiť štandartnú kameru do požadovaného smeru a získať tak dokonalý prehľad o sledovanom priestore.
 • Videopríslušenstvo - kryty a držiaky kamier, infralampy, zariadenia pre prenos videosignálu